زندگی سلف سرویس است نه رستوران+حتما بخوانید - الی مگ
;
هیچ تلاشی بدون نتیجه نمی ماند + زندگی تان را تغییر دهید

هیچ تلاشی بدون نتیجه نمی ماند + زندگی تان را تغییر دهید

هیچ تلاشی بدون نتیجه نمی ماند هیچ تلاشی بدون نتیجه نمی ماند + زندگی تان را تغییر دهید در سایت الی مگ.امیدواریم این مطلب از سایت مدل ما مورد توجه شما قرار گیرد. فواید …

راه های رسیدن به موفقیت و مراحل رسیدن به موفقیت

راه های رسیدن به موفقیت و مراحل رسیدن به موفقیت

راه های رسیدن به موفقیت راه های رسیدن به موفقیت و مراحل رسیدن به موفقیت در سایت الی مگ.امیدواریم این مطلب از سایت مدل ما مورد توجه شما قرار گیرد. راه های رسیدن به موفقیت …

زندگی سلف سرویس است

زندگی سلف سرویس است نه رستوران+حتما بخوانید

زندگی سلف سرویس است نه رستوران+حتما بخوانید در سایت الی مگ.امیدواریم این مطلب از سایت مدل ما مورد توجه شما قرار گیرد.

شباهت عجیب زندگی به رستوران سلف سرویس

در اولین سفر خود به آمریکا، نویسنده و فیلسوف معاصر امت فاکس به یک رستوران سلف سرویس رفت تا غذایش را صرف کند. در این رستوران که برای اولین بار با آن آشنا شده بود، امت در گوشه‌ای نشست و منتظر پذیرایی از پیشخدمت شد. با گذشت زمان، صبر امت کاهش یافت ولی هیچ پیشخدمتی برای پذیرایی او حاضر نشد.

امت فاکس، نویسنده و فیلسوف معاصر، در اولین سفر خود به آمریکا به یک رستوران سلف سرویس رفت. او با نگاه به اطراف خود متوجه شد که افرادی که تازه وارد رستوران شده بودند، با بشقابی پر از غذا مشغول خوردن هستند، اما او هنوز هیچ غذایی در مقابل خود نمی‌دید. تا اینکه صبرش تمام شد و رو به میز کناری کرد و به فردی که مشغول خوردن غذا بود گفت: “من حدود بیست دقیقه است که در اینجا نشسته‌ام بدون آنکه کسی کوچکترین توجهی به من نشان دهد. حالا می‌بینم شما که پنج دقیقه پیش وارد شدید با بشقابی پر از غذا در مقابلتان اینجا نشسته‌اید! موضوع چیست؟ مردم این کشور چگونه پذیرایی می‌شوند؟!”

مرد با تعجب به اطراف نگاه کرد و گفت: “اما اینجا سلف سرویس است!” سپس به سمت انتهای رستوران اشاره کرد که غذاها به صورت فراوان در آنجا قرار داشت و ادامه داد: “به آنجا بروید، یک سینی بگیرید و هر آنچه که دوست دارید انتخاب کنید، هزینه آن را بپردازید و بعد به میز خود بروید و غذای خود را بخورید!”

امت فاکس، با احساسی از حماقت، دستورات مرد را پی‌گرفت. اما وقتی غذا را روی میز گذاشت، ناگهان به ذهنش رسید که زندگی همانند سرویس سلف است و همه‌ی نوع رخدادها، فرصت‌ها، موقعیت‌ها، شادی‌ها، سرورها و غم‌ها در برابر ما قرار دارد. با این حال، اغلب ما بی‌حرکت به صندلی خود چسبیده‌ایم و دیگران در بشقاب خود چه دارند را می‌بینیم، در حالی که از میز غذا و فرصت‌های خود غافل می‌شویم.

باید به یاد داشت که همیشه فرصت‌هایی برای پیشرفت و رشد وجود دارد و ما باید از آن‌ها بهره‌مند شویم. برای این کار، باید از جای خود بلند شده و به دور برای بررسی فرصت‌های جدیدی که در انتظار ماست بگردیم. سپس، باید با دقت و بررسی، آنچه‌ی می‌خواهیم را از بین آن‌ها برگزینیم و اقدام به دست‌یابی به آن کنیم.

بنابراین، به جای نگرانی از دیگران، باید به خودمان تمرکز کنیم و از فرصت‌هایی که در اختیار داریم بهره‌مند شویم و به سمت رشد و پیشرفت حرکت کنیم.

زندگی سلف سرویس است نه رستوران+حتما بخوانید

جملا زیبا از امت فاکس

عشق نقش مهمی در بازی زندگی دارد”، این جمله به زیبایی نشان می‌دهد که عشق، نه تنها به عنوان یک احساس، بلکه به عنوان یک نقش در بازی زندگی، دارای ارزش است. همچنین، جمله “ترس همیشه ویران کننده است”، به صورت مختصر و واضح، بیان می‌کند که ترس یکی از عوامل اصلی ویرانی و از بین رفتن است.

ما از طریق تجربه‌ها و مواجه شدن با چالش‌ها در زندگی، در حال رشد و بزرگ شدن هستیم. “بر بستر قهرمانان ذهنی خود”، به زیبایی نشان می‌دهد که ما خودمان می‌توانیم قهرمانان ذهنی خود باشیم و به این ترتیب به بالاترین وجه خود برسیم.

و در آخر، جمله “اگر به چیزی یا کسی نفرت بورزید، با حلقه ای کیهانی به او می پیوندید”، بیان می‌کند که اگر به چیزی یا کسی نفرت داشته باشیم، در واقع با او مرتبط خواهیم شد و به جای اینکه از او دوری کنیم، باعث افزایش ارتباطمان با او خواهیم شد.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 22 فروردین 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام الی مگ و لینک مستقیم بلا مانع است.